لیست شاخه ها

خوش آمدید

بنرهای تبلیغاتی

بانک ملت

هدیه ثبت نام !

خبرنامه پیامکی نیاز جهان

مطالب مفید

لینک پیشنهادی طلایی

Saturday 25 June 2011
توضیحاتی در مورد مودم USB وایمکس ایرانسل BM338

اول و مهمتر از همه این که این مودم به همراه یک سامانه تقویت کننده است که وقتی شما در داخل ساختمان و مکان بسته هستید حتما باید از سامانه تقویت کننده برای دریافت امواج استفاده کنید . سامانه تقویت کننده هم نیازی به برق شهر ندارد و با پورت USb کار میکند و مصرف برق این مودم بسیار پایین و کمتر از ۱/۷۵ ولت است و بنابراین این مودم دیگر برق شهر نمیخواهد و بدون دردسر در هر جا میتوان از آن استفاده کرد.

در پشت مودم USb یک درگاه برای اتصال به سامانه تقویت کننده قرار داده شده است .

سامانه تقویت کننده که تقریبا به شکل سنگ ترازو است و مانند سنگ ترازو یک دستگیره دارد ابعاد بزرگی دارد ولی کاملا سبک است و وزن کمی دارد و فکر کنم داخل ان فقط تعدادی انتن برای تقویت امواج است. در جلوی این سامانه دو درگاه وجود دارد یک درگاه که برای ورود پورت USB به داخل ان است و درگاه دیگر دارای دو ورودی به شکل سوزنی شکل است و درگاهی که در پشت مودم USB قرار دارد به این قسمت وارد میشود.

مودم USB دارای ابعاد(طول.عرض.ارتفاع) : 77 میلیمتر.۲۸ میلیمتر.۱۰میلیمتر است که ابعاد بسیار کوچکی است و به راحتی میتوانید ان را حمل کنید و از آن استفاده کنید.

وزن این مودم کمتر از ۲۲ گرم است.

بر روی این مودم اول از همه لوگوی ایرانسل به چشم می خوردو یک نوار نقره ای رنگ باریک هم دیده میشود که در داخل آن سه چراغ به رنگهای سبز و قرمز و کهربایی قرار گرفته است.

اگر چراغ سبز روشن و قرمز در حال چشمک زدن باشد مودم USB در حال راه اندازی است.

اگر چراغ سبز روشن و قرمز هم روشن باشد مودم USB به شبکه دسترسی ندارد یا سگنال دهی در شبکه موجود نمیباشد.

اگر فقط چراغ سبز روشن باشد مودم USB به طور عادی به شبکه متصل شده است.با این حال دادهای منتقل نمی شود.

اگر چراغ سبز روشن و کهربایی در حال چشمک زدن باشد داده ها در حال انتقال هستند و مودم به شبکه وصل است.

و یک نکته هم این که مودم USB در حال کار داغ میکند ولی سامانه تقویت کننده داغ نمی شود.

بعدا سعی میکنم اطلاعاتی هم در مورد مودم داخلی BM632 (BM631a) برای شما بنویسم.

امیدوارم که مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد.

تاریخ ارسال : شنبه 4 تير 1390
Monday 23 May 2011
بمناسبت سوم خرداد سالروز آزادی خرمشهر تمامی آگهی ها در نیاز جهان (به مدت محدود) رایگان میباشد

منبع: مدیریت نیازمندیهای جهان
Www.NiazeJahan.Com

تاریخ ارسال : دوشنبه 2 خرداد 1390
Saturday 02 March 2013

ضد ویروس شید نسخه ۳۲ و ۶۴ بیت با تلفیق دو موتور، استفاده از تکنولوژی های جدید سرعت بخش، محیطی ساده و بروزرسانی بدون دردسر بهترین گزینه برای کاربران خانگی در ایران است.
برای اطلاعات بیشتر در مورد هر یک از موارد ذکر شده، آن را در زیر انتخاب کرده و مطالعه فرمایید…

آپدیت انی ضد ویروس شید فقط با یک تماس

با یک  تماس یوزر نیم و پسورد شید را در یک دقیقه تحویل بگیرید

۰۹۱۶۳۱۳۵۴۶۶

 

قدرت ضد ویروس

قدرت ضد ویروس شید بعلت استفاده همزمان از دو موتور خارجی بسیار بالا است. در واقع با تلفیق دو موتور نقاط ضعف موتور ها پوشیده شده و نقاط قوت آنها به هم اضافه می‌شوند. همینطور از آنجایی که هر موتور از روش های خاصی برای یافتن ویروس های ناشناخته استفاده می‌کند، استفاده همزمان آنها باعث شناسایی بالاتر ویروس های ناشناخته نیز می‌شود. همچنین مدت زمان بین تولید ویروس و زمانی که ویروس شناسایی می شود نیز کوتاه تر می‌شود. در آخر ضد ویروس شید شامل سیستم محافظت از یواس‌بی می باشد که از آلودگی از طریق درایوهای فلش جلوگیری می‌کند.

هر کدام از این قسمت ها در زیر توضیح داده شده است:

- میزان شناسایی
ضد ویروس شید با استفاده همزمان از موتورهای ضد ویروس قوی (نود۳۲ و آویرا) قادر است درصد بالاتری در شناسایی ویروس‌های شناخته شده را فراهم آورد. در زیر آماری از توانایی شناسایی ویروس های شناخته شده که توسط معتبرترین شرکت تست آنتی ویروس (AV-Comparatives) جهان در کشور اتریش به دست آمده را مشاهده می‌کنید:

مقایسه  آنتی ویروس ها در شناسایی ویروس شناخته شده
این تست‌ به درخواست شرکت شید افزار رایانه با ترکیب دو موتور NOD32 و Avira توسط شرکت (AV-Comparatives) در تاریخ ۲۲ دسامبر ۲۰۰۹ انجام شده

همچنین در شناسایی ویروس های ناشناخته، ترکیب این دو موتور درصد شناسایی ویروس های جدید را به مقدار قابل توجه‌ای افزایش داده است. در زیر نمودار شناسایی ویروس های ناشناخته که توسط شرکت (AV-Comparatives) تهیه شده است را می‌بینید:

مقایسه  آنتی ویروس ها در شناسایی ویروس ناشناخته
این تست‌ به درخواست شرکت شید افزار رایانه با ترکیب دو موتور NOD32 و Avira توسط شرکت (AV-Comparatives) در تاریخ ۲۲ دسامبر ۲۰۰۹ انجام شده

- زمان بین انتشار و شناسایی ویروس‌ها
هنگامی که ویروسی در اینترنت آزاد می شود آن ویروس احتیاج به بررسی و اضافه شدن به لیست ویروس‌ها توسط آزمایشگاه هر آنتی ویروس دارد. بدین معنی که هر شرکت بطور جداگانه ویروس ها را از سطح اینترنت جمع آوری کرده و شناسایی می کند. در این بازه‌ی زمانی، کاربران آن آنتی ویروس در خطر آلودگی قرار دارند. از آنجایی که ویروس‌های بسیار زیادی در روز در اینترنت پخش می‌شوند، هریک از این شرکت ها تعدادی از آنها را جمع آوری کرده و به لیست شناسایی خود اضافه می کنند.
ضد ویروس شید با استفاده از دو موتور این مدت را کوتاه تر می‌کند چرا که بطور روزانه آخرین ویروس های شناسایی شده از دو منبع مختلف را در اختیار کاربران قرار می‌دهد، بنابراین می توان گفت بطور میانگین زمان بین انتشار و شناسایی ویروس‌ها در ضد ویروس شید نصف خواهد بود و کاربران مدت کوتاه تری در معرض خطر آلودگی خواهند بود.
مثال: یک سناریوی معمول
ویروس A و B در اینترنت آزاد می شوند. ویروس A بعد از دو روز توسط آزمایشگاه نود۳۲ و بعد از پنج روز توسط آزمایشگاه آویرا جمع آوری و شناسایی می شود. ویروس B بعد از چهار روز توسط آزمایشگاه نود ۳۲ و بعد از یک روز توسط آزمایشگاه آویرا جمع آوری و شناسایی می شود.

مقایسه  آنتی ویروس ها در شناسایی ویروس ناشناخته
بنابراین ویروس A و B به ترتیب پس از دو و یک روز توسط ضد ویروس شید شناسایی می شوند.

- محافظت ویژه از یواس‌بی
این سیستم در واقع جایگزینی برای سیستم های محافظت از یواس‌بی (یواس‌بی سکیوریتی) است که با جلوگیری از آلودگی رایانه در مقابل ویروس‌های یواس‌بی عمل می‌کند. این سیستم با شناسایی اتوران ها و اسکن هوشمند فایل های فلش درایو ها از آلودگی رایانه از این طریق جلوگیری می‌کند. همچنین اگرچه قسمتی از این سیستم احتیاج به بروزرسانی ضد ویروس ندارد، اما برای استفاده از تمام توان این سیستم می‌بایست ضد ویروس بروز باشد.

سرعت ضد ویروس

ضد ویروس شید با بکارگیری تکنولوژی‌های سرعت دهنده‌ی جدید بصورت قابل توجه‌ای سرعت خود را بالا برده و تاثیر خود را بر کیفیت عملکرد رایانه به حداقل رسانده است. این سیستم‌ها شامل سیستم هوشمند اَرتا، سیستم هوشمند سامتا و سیستم استفاده از زمان بیکاری سیستم است. سیستم هوشمند اَرتا در واقع به ضد ویروس کمک می کند در موارد زیادی از تکرار اسکن‌ها جلوگیری شود. این کار با علامت گذاری فایل‌های اسکن شده و فایل‌های از پیش شناخته شده و همچنین روند و میزان استفاده از فایل‌ها انجام می شود. سیستم هوشمند سامتا با زیر نظر گرفتن عملکرد ضد ویروس و رایانه شما قدرت و میزان استفاده ضد ویروس از حافظه و منابع سیستم را در هر لحظه با در نظر گرفتن متغیرهای متعدد تنظیم می کند. همچنین سیستم استفاده از زمان بیکاری، به ضد ویروس این امکان را می دهد تا در زمان هایی که شما از رایانه استفاده نمیکنید یا استفاده سبک می کنید فایل های شما را اسکن و نتیجه را ذخیره کند تا بعدا در هنگام باز شدن این فایل ها، ضد ویروس باعث کندی سیستم نشود.

سیستم هوشمند اَرتا
این سیستم که تشکیل شده از بخش های مختلفی است به ضد ویروس شید اجازه می دهد با صرف منابع کمتری از رایانه شما امنیتی بالا فراهم آورد. این کار با بهینه سازی تعدادی از عملکرد های لازم یک ضد ویروس انجام می شود. جزییات هر بخش را در زیر می توانید مطالعه فرمایید.

- سیستم لیست سفید
این سیستم شامل لیستی از فایل های از قبل شناخته شده می باشد. این لیست که شامل فایل‌های برنامه‌های شناخته شده و فایل های ویندوز می باشد به ضد ویروس اجازه می دهد این فایل ها را اسکن نکرده و در نتیجه سرعت بالاتری داشته باشد. این لیست در واقع شامل نوعی اثر انگشت از این فایل های مطمئن و غیر آلوده است و حتی در صورت آلوده شدن این فایل ها اثر انگشت آنها تغییر کرده و دیگر بعنوان فایل مطمئن شناخته نمی شوند. این سیستم رابطه ی تکمیل کننده ای با سیستم بعدی ارتا دارد که اجازه خواهد داد این فایل ها دیگر هیچوقت تا هنگامی که آلوده نشده اند اسکن نشوند! قسمت بعد را بخوانید تا بدانید چگونه این سیستم عمل می کند.

- سیستم اسکن هوشمند فایل ها
این سیستم امکان این را فراهم می سازد که تا حد امکان فایل ها تعداد دفعات کمتری اسکن شوند و در نتیجه سرعت رایانه افزایش پیدا کند. این سیستم در واقع شامل حافظه ای است از فایل هایی که تا بحال اسکن شده اند. این لیست به صورتی طراحی شده است که بسیار کم حجم باشد و می تواند لیستی از تمام فایل های موجود در رایانه شما را در خود جای دهد. هنگامی که فایلی تغییر داده میشود آن فایل دوباره اسکن می شود اما در غیر اینصورت فایل تنها در صورت بروز شدن ضد ویروس دوباره اسکن می شود. البته این لیست شامل اطلاعات بسیار بیشتری است مانند آخرین زمان اسکن، قدرت آخرین اسکن، موجود بودن فایل در لیست سفید و چندین پارامتر دیگر که در کنار یکدیگر به سیستم های هوشمند شید اجازه میدهد از استفاده شما از رایانه یادگیری کند و بصورتی کار کند که بیشترین امنیت و بیشترین سرعت را برای رایانه شما داشته باشد.

سیستم هوشمند سامتا
این سیستم یکی از دو سیستم سرعت دهنده ضد ویروس شید است که مانند سیستم ارتا از تلفیقی از چندین بخش بوجود آمده که با یکدیگر در ارتباط بوده و یکدیگر را تکمیل می کنند. برای اطلاعات بیشتر در مورد این بخش ها، ادامه مطلب را مطالعه نمایید.

- بهینه سازی حافظه
این بخش از سیستم هوشمند ارتا شامل قسمت هایی برای مدیریت و کنترل مقدار حافظه اشغال شده توسط ضد ویروس می باشد. در واقع این سیستم با در نظر گرفتن و یادگیری از شرایط رایانه شما، طرز استفاده شما از رایانه و برنامه های مورد استفاده شما میزان استفاده از حافظه (رم) را بصورتی تنظیم کرده که در عین اشغال کمترین حافظه، بیشترین سرعت و امنیت را برای رایانه شما داشته باشد. برای مشاهده ی میزان تاثیر این سیستم بر میزان استفاده حافظه توسط ضد ویروس، کافی است مقدار حافظه مصرفی ضد ویروس را با آنتی ویروس های دیگر مقایسه نمایید.

- بهینه سازی قدرت اسکن
این سیستم با در نظر گرفتن درجه اهمیت اسکن فایل ها آن ها را با قدرت های مختلفی اسکن می کند. این سیستم در واقع هر اسکن را بر اساس نوع فایل، محل فایل، جدید بودن فایل، میزان قدرت رایانه شما، میزان مشغول بودن رایانه شما و پارامتر های دیگر بررسی و درجه بندی کرده، سپس با در نظر گرفتن سطح امنیتی که شما در تنظیمات انتخاب نموده اید آن را با قدرتی متناسب اسکن می کند. لازم به ذکر است که این سیستم در عین حالی که از درجات مختلفی برای اسکن فایل ها استفاده می کند سطح امنیت استاندارد را نیز همیشه در نظر می گیرد و همیشه از آلودگی سیستم جلوگیری میکند.

سیستم استفاده از زمان بیکاری سیستم
این سیستم مجزا تقریبا می تواند بعنوان قسمتی از سیستم هوشمند ارتا به حساب بیاید. این سیستم در واقع از مدت زمانی که شما از رایانه استفاده نمی کنید و یا استفاده سبک می کنید (مانند دیدن صفحات وب، تماشای فیلم، گوش کردن موزیک) فعال شده و آرام آرام فایل های شما را اسکن می کند و لیست این فایل ها را به سیستم ارتا داده تا دیگر این فایل ها در هنگام دسترسی به آنها، مثلا اجرای یک برنامه، اسکن نشده و بنابراین تاخیری در اجرای برنامه یا باز شدن آن فایل بوجود نیاید. این سیستم هیچگاه باعث کندی سیستم شما نمی شود چرا که از سیستم های تشخیص خاصی برای شناسایی استفاده شما از رایانه بهره می برد که به محض استفاده شما از رایانه عملکرد این سیستم را متوقف می کند.

محیط ضد ویروس

محیط ضد ویروس شید با ترکیب سادگی، زیبایی و فارسی بودن، بهترین محیط در بین آنتی‌ویروس‌ها برای کاربران ایرانی است. نه تنها تنظیمات ضد‌ویروس شید ساده و قابل دسترسی و استفاده است بلکه پس از نصب تمام تنظیمات و امکانات مهم مرحله به مرحله توضیح داده شده و توسط کاربر تنظیم می‌گردد. همچنین محیط ضد‌ویروس با استفاده از گرافیک بالا و اسکین برای پنجره ها محیطی زیبا را فراهم آورده است، که در عین حال آشنا و قابل استفاده است. همچنین مسلما فارسی بودن محیط به استفاده کاملتر و بهینه کاربران از ضدویروس کمک می‌کند. ضد ویروس شید همچنین شامل راهنمای کامل فارسی می‌باشد که تمام پنجره‌ها، اخطارها و تنظیمات ضدویروس با جزییات در آن توضیح داده شده است. راهنمای هر پنجره از گوشه‌ی همان پنجره قابل دسترسی و مطالعه است.

در زیر تعدادی از تصاویر محیط ضد ویروس قرار داده شده است.

کاربرانی که عجله دارن و شید را دانلود کردن و یوزر نیم و پسورد انرا نیاز دارن با یک تماس به 09163135466 یوزر نیم و پسورد را میتوانند دریافت کنند

و یا به سبد خرید اضافه کنن که یوزر نیم و پسورد شید برایشان از طریق ایمیل ارسال و روز بعد پکج شید برایشان ارسال شود

در صورت پرداخت انلاین ۱۰ درصد تخفیف  همراه با هدیهخرید پستی : 11500 تومان
خرید نقدی : 10350 تومان همراه با هدیه


تاریخ ارسال : شنبه 12 اسفند 1391
Tuesday 13 March 2012
با توجه به آغاز فصل سفر و ظهور فرصت هاي مسافرتي و گردشگري براي هموطنان ميراث فرهنگي و گردشگري استان تهران دانستني هاي ضروري را براي انجام سفر اعلام کرد.

به گزارش ویژه نامه نوروزی باشگاه خبرنگاران، مسافران نوروزي براي انجام بهتر سفرها در نوروز 91 بهتر است به نکات زير توجه کنند تا سفرهای به یادماندنی را گنجینه خاطرات خود ثبت کنند.

1-قبل از انجام سفر نسبت به شرايط مقصد از هر نظر اطلاعات کافي کسب کنيد. اين اطلاعات در سفرهاي داخلي و خارجي شامل شرايط آب وهوايي، مقررات گمرکي، نيروهاي خدمات، انتظامي، بهداشتي و ساير امکانات است.

2-براي انتخاب مقصد و شرايط مسافرت از مشورت کارکنان مجرب و صديق دفاتر خدمات مسافرتي معتبر که داراي مجوز رسمي هستند بهره مند شويد.

3-در صورتي که با وسايل نقليه عمومي مانند قطار، هواپيما، اتوبوس و يا کشتي مسافرت مي کنيد حتما بليت رفت و برگشت تهيه کنيد درغير اينصورت امکان دارد با مشکلات فراوان و تحمل مخارج سنگين مواجه شويد.

4-براي خريد بليت، دريافت ويزا، خريد تور و رزرو هتل در داخل و خارج از کشور به دفاتر خدمات مسافرتي مجاز مراجعه کرده و از مراجعه به واسطه، خودداري کنيد، بخاطر داشته باشيد که حضور واسطه باعث عدم انتقال اطلاعات صحيح و کامل و در نهايت گران تر شدن خدمات ارائه شده خواهد شد.

5-طبق دستورالعمل اداره کل متبوع نرخ گشت هاي داخلي و خارجي بر اساس نوع خدمات و توافق في مابين مسافر و دفتر اعمال مي شود و شايسته است مسافران پس از رويت برنامه سفر، کسب اطلاعات کامل و با در نظر گرفتن تمامي جوانب نسبت به انتخاب خود اقدام کنند.

6-هنگام عقد قرارداد در مسافرت هاي داخلي و خارجي مفاد قرارداد را به دقت مطالعه و در صورت مشاهده هر گونه ابهام در برنامه ارائه شده از کارمند مربوط توضيح کافي بخواهيد.

7-در ايام خاص (تعطيلات و مناسبت ها) هتل ها و شرکت هاي هواپيمايي در مورد ارائه خدمات و يا استرداد وجوه پرداخت شده از قوانين ويژه پيروي مي کنند، از اين قوانين در زمان مراجعه به دفتر يا هتل مطلع شده و توضيح بخواهيد.

8-نظر به اينکه اکثر هتل هاي معتبر داراي سايت اينترنتي مي باشند توصيه مي شود در صورت امکان با مراجعه به سايت هاي مربوطه اطلاعات کافي از امکانات و خدمات هتل يا مراکز اقامتي مورد نظر کسب کنيد.

9-به هنگام ترک محل اقامت در کشور بيگانه مدارک شناسائي شخصي و شماره تلفن و آدرس محل اقامت يا هتل را همراه داشته باشيد، ضمنا پاسپورت خود را به هتل تحويل دهيد.

10-مشخصات خود را علاوه بر روي چمدان در محل مناسبي در داخل چمدان نيز بچسبانيد.

11-چنانچه قصد سفر با اتومبيل شخصي داريد اتومبيل خود را قبل از سفر از نظر فني و ايمني تحت معاينه دقيق قرار دهيد.

12-در سفرهاي زميني داخلي براي صرف غذا توصيه مي شود از رستوران هاي بين راهي داراي مجوز از اداره کل متبوع استفاده کنيد.

13- توصيه مي شود از اقامت در منازل شخصي افراد بيگانه که اکثرا از نظر بهداشتي و ساير موارد ايمني در وضعيت مطلوبي نيستند خودداري کنيد.

14-از مشارکت در حمل اثاثيه و چمدان افرادي که نمي شناسيد خودداري کنيد; در ضمن به هيچ عنوان مواد خوراکي و نوشيدني از افرادي که نمي شناسيد دريافت نکنيد.

15-به اشخاص بدون اونيفورم و کارت شناسايي در فرودگاه ها و ترمينال ها و ساير اماکن که در ظاهر به قصد کمک يا کنترل مدارک و در باطن با نيت ديگري به شما نزديک مي شوند مطلقا اعتماد نکرده و از ارائه وسايل همراه خود به خصوص گذرنامه و مدارک شخصي جدا خودداري کنيد.

16-براي جابجايي از فرودگاه، راه آهن، پايانه ها سعي کنيد حتما از سرويس هاي رسمي و مطمئن استفاده کنيد.

17-ساعت حضور در فرودگاه، راه آهن، ترمينال را دقيقا رعايت کنيد.

18-در صورت سفر به کشورهاي حاشيه خليج فارس ليست داروهاي ممنوع را از دفاتر مسافرتي بخواهيد و در صورت اجبار به همراه داشتن داروي ممنوع، نسخه پزشک را همراه داشته باشيد.

19-حتي الامکان براي پرداخت هزينه ها از کارت هاي اعتباري استفاده کرده و سعي کنيد نقدينگي همراهتان به اندازه مورد نياز و در حداقل ممکن باشد.

20-در صورتي که شخصا اقدام به اخذ ويزا مي کنيد به طور مستقيم به سفارت مورد نظر مراجعه کرده و در غير اين صورت از خدمات مربوطه در دفاتر خدمات مسافرتي مجاز بهره گيري کنيد و از ارتباط با افراد واسطه و غير مسئول پرهيز نماييد.

21-جهت خريد يا تبديل ارز هرگز به افراد ناشناس و دوره گرد مراجعه نکنيد، مناسب ترين و مطمئن ترين مکان ها براي خريد يا تبديل ارز، بانک ها و صرافي ها هستند.

22- در اماکن شلوغ مانند بازارها، زيارتگاه ها و خيابان هاي پر ازدحام از وسايل شخصي همراه خود مراقبت ويژه کنيد.

23-در صورت بروز هر گونه مشکل در خارج از کشور مطمئن ترين مکان جهت مراجعه سفارت جمهوري اسلامي ايران در آن کشور و يا حافظ منافع است، بنابراين آدرس و تلفن نمايندگي هاي جمهوري اسلامي ايران را هميشه همراه داشته باشيد.

24- در صورت نياز به اطلاعات بيشتر در تهران با اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان تهران و در ساير شهرها با ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان يا انجمن صنفي دفاتر مسافرتي استان تماس بگيريد.

تاریخ ارسال : سه شنبه 23 اسفند 1390
یکی از روش های رایج طبخ غذای گوشتی کباب کردن است که به طور سنتی روی ذغال انجام می شود.

دکتر تیرنگ نیستانی، متخصص تغذیه در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران گفت: درست است که بوی دود باعث خوش بو شدن غذا می شود ولی باید ذکر شود ;كه بر طبق پژوهش های انجام شده این روش کاملاً اشتباه است.

وی اظهار داشت: کباب کردن گوشت روی زغال باعث ذوب شدن چربی های اشباع شده گوشت می شود که پس از ریختن این چربی ها روی آتش ترکیبات هیدروکربنی از روی ذغال ساطع می شود که سرطان زا است و با اینکه ترکیبات هیدروکربنی باعث تحریک دستگاه گوارش و موجب سرطان می شود افزود: کارگران کباب پز به دلیل مداومت در این شغل ابتلا به سرطان بدخیم ریوی در آنها افزایش می یابد.

وی اذعان کرد: توصیه می شود قطعات گوشت کوچکتر باشد تا تبخ آن بهتر صورت گیرد گوشت را در مجاورت حرارت ملایم قرار دهید.

وی خاطرنشان کرد: برای جلوگیری از انتقال میکروب باید حتماً‌ کباب را با دستکش های مخصوص به آن درست کرد

تاریخ ارسال : سه شنبه 23 اسفند 1390
قيمت خودرو در کشور چند صباحي است که فراز و فرود هاي بسياري رو شاهد بوده است، اين بازار نا آرام حالا با دومين افزايش قيمت در يکسال جاري اميد به تثبيت خود دارد. اينکه راهکارهاي مسئولين ذيربط چقدر کار ساز بوده قضاوت با شمايي که اين روزها سري به بازار آزاد خودرو ميزنيد...

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران؛ احمد نعمت بخش رئیس انجمن خودروسازان در گفتگو با مجری گفتگوی ویژه خبری در خصوص تاریخچه قیمت گذاری در صنعت خودرو گفت : طبق مصوبه شورای اقتصاد در سال 76 قیمت خودرو در حاشیه بازار تعیین میشد ، اما از 4 سال گذشته روش تعیین قیمت خودرو تغییر کرده و توسط سازمان حمایت از مصرف کنندگان تعیین می شود که این امر موجب ایجاد اختلاف قیمت خودرو میان کارخانه و بازار شده است.
وی ادامه داد : پس از ادغام دو وزارت خانه صنایع و بازرگانی قیمت گذاری به سازمان حمایت محول شد اما این روش پاسخگوی نیاز صنعت خودروسازی نیست.
وی تصریح کرد : قیمت تعیین شده توسط سازمان حمایت همواره پایین تر از قیمت تمام شده خودرو در کارخانه در نظر گرفته می شد که این روش به ضرر خودروساز بوده است.
*** افزایش 6 درصدی قیمت خودروهای داخلی
نعمت بخش در خصوص تصمیمات کمیته قیمت گذاری در روزهای اخیر گفت : دو مدل قیمت گذاری خودرو در این کمیته در نظر گرفته شده که بر اساس آن قیمت خودروهای گران قیمت و لوکس در حاشیه بازار و قیمت خودرو های ارزان قیمت توسط سازمان حمایت تعیین می شود.
وی تصریح کرد : براساس مجوز سازمان حمایت قیمت خودرهای داخلی به طور متوسط 6 درصد افزایش یافته و سقف این تغییر قیمت حداکثر 9 درصد است.
وی با تاکید براینکه تعیین قیمت خودرو در حاشیه بازار سبب از بین رفتن تقاضای کاذب می شود اظهار داشت : پولی که کارخانه از این تعیین قیمت در حاشیه بازار بدست می آورد در راستای افزایش کیفیت و بهبود خدمات صرف می شود و دلال بازی در بازار خودرو از بین خواهد رفت.
*** فشار اصلی افزایش قیمت خودرو روی قطعه سازان است
احمد نجفی منش عضو هیئت مدیره سازندگان قطعات خودرو در خصوص دلایل افزایش قیمت خودرو در ماه های اخیر تصریح کرد : قیمت خودرو و قطعات آن طی سال های گذشته همواره ثابت نگه داشته شده و این امر فشار قیمتی روی قطعه ساز را زیاد کرده و سبب کاهش صرفه اقتصادی در این بخش شده است.
وی ادامه داد : طی سال گذشته با وجود افزایش نزدیک به 2 برابری قیمت مواد اولیه از جمله ورق فولادی آلومینیوم و مواد پتروشیمی و افزایش قیمت ارز در ماه های اخیر قطعه ساز اجازه افزایش قیمت نهایی محصول را نداشته است.
نجفی منش اظهار داشت : صنعت خودرو و قطعه سازی اشتغال زایی 350 هزار نفری بطوری مستقیم و بیش از 1 میلیون نفری به صورت غیر مستقیم دارد و 4 درصد ارزش تولید ناخالص ملی بطور مستقیم و 11.5 درصد را بصورت غیر مستقیم به خود اختصاص داد ه است.
*** 75 درصد قیمت خودرو مربوط به قطعات می باشد
نجفی منش با بیان اینکه 75 درصد از قیمت خودرو مربوط به قطعات آن می شود افزود : مابقی قیمت خودرو شامل هزینه خودرو ساز بابت مونتاژ قطعات در کارخانه می شود.
وی ادامه داد:تا چندی پیش مواد اولیه از خارج از کشور تامین می شد اما هم اکنون بیش از 70 درصد ورق ها در داخل کشور تولید می شود اما با این وجود قیمت مواد اولیه داخلی نیز طی چند ماه اخیر افزایش یافته و این امر هزینه تولید قطعه را برای قطعه ساز بالا برده است.
*** افزایش اخیر قیمت خودرو محصول شایعه افزایش 20 درصدی آن در سال 91 است
شهرام میر آخورلو مدیر کل کالاهای فلزی و معدنی سازمان حمایت از مصرف کننده در خصوص دلایل افزایش قیمت اخیر خودرو تصریح کرد : اطلاع رسانی غلط و ایجاد انتظار افزایش 18 تا 20 درصدی قیمت خودرو در سال 91 موجب ایجاد تقاضای غیر واقعی در بازار و افزایش قیمت محصولات شده است.
وی با اشاره به اینکه کمیته قیمت گذاری متناسب با افزایش هزینه تولید قیمت نهایی محصول را تعیین می کند افزود: دلایل تغییرات متوالی قیمت خودرو ناشی از اجرای قانون هدفمندی ، نوسانات نرخ ارز ، تغییر قیمت بیمه و عوارض نیز می باشد.
وی تصریح کرد : افزایش قیمت خودروهای وارداتی به دلیل مشکلات موجود در ثبت سفارش و نوسان نرخ ارز طی ماه های گذشته یک امر طبیعی بوده اما به دنبال آن ما شاهد افزایش قیمت خودروهای داخلی نیز در بازار بودیم.
وی اظهار داشت : در کمیته قیمت گذاری مجوز افزایش متوسط 6 درصدی برخی خودروهای داخلی صادر شده اما ادله برخی خودروسازان برای افزایش قیمت نیز مورد تایید قرار نگرفته است.
*** قیمت گذاری خودرو باید از دست دولت خارج شود
نجفی منش تصریح کرد : طبق قانون برنامه پنجم ، دولت فقط در کالاهای اساسی اجازه دخالت و تعیین قیمت را دارد.
وی ادامه داد : اگر خودرو از طریق قیمت گذاری در حاشیه بازار پیش برود یا مطابق برنامه پنجم ، قیمت خودرو آزاد شود، اختلاف حاشیه بازار و کارخانه از بین رفته و شاهد کاهش قیمت خواهیم بود.
*** شایعه احتکار و کاهش تولید بی اساس است
نعمت بخش با اشاره به اینکه به دنبال افزایش قیمت های اخیر دو اتهام احتکار و کاهش تولید به خودروسازان وارد شد تصریح کرد : خودروسازان تولید خود را در روز های پایانی سال افزایش دادند و امکان انبار روزانه 5 هزار دستگاه خودرو در کارخانه ها وجود ندارد.
وی ادامه داد : حساسیتی که رسانه ها نسبت به خودرو دارند روی دیگر محصولات نیست و این امر باعث تشدید بار روانی در بازار خرید خودرو می شود.
*** متوسط افزایش قیمت محصولات ایران خودرو 4.1 درصد بوده است
عبدالله بابایی معاون فروش ایران خودرو در خصوص میزان افزایش قیمت محصولات این شرکت گفت : طی سال جاری این شرکت هیچ افزایش قیمتی نداشته و تنها در دو تا سه محصول افزایش 3 درصدی داشتیم و در چهار محصول نیز کاهش 3 تا 4 درصدی قیمت را ایجاد کردیم ، طبق مصوبه جدید مجوز افزایش 6 تا 9 درصدی محصول را دریافت کردیم اما با این شرایط محصولات ایران خودرو به طور متوسط 4.1 درصد افزایش قیمت داشته است.
بابایی در خصوص شایعاتی مبنی بر توقف سایت فروش ایران خودرو اظهار داشت : در یک بازه زمانه به دلیل افزایش بی سابقه تقاضای خرید محصولات این شرکت مجبور شدیم تمامی محصولات تولیدی خود را تا پایان اردیبهشت 91 به بازار عرضه کنیم که این امر سبب کاهش قیمت خودروهای این شرکت در بازار شد.
وی ادامه داد : در راستای افزایش تولید محصولات ایران خودرو ، این شرکت تولید خود را تا تاریخ 28 اسفند ماه امسال به میزان روزانه 3 هزار دستگاه ادامه خواهد داد.
بابایی افزود : اگر مشتریان برای خرید محصولات عجله ای نداشته باشند می توانند خودروی مورد نیاز خود را با قیمت واقعی از کارخانه تحویل بگیرند و شرکت ایران خودرو سعی داشته با افزایش بهره وری و مدیریت هزینه ها و افزایش تولید و عرضه قیمت محصولات خود را ثابت نگه دارد.
*** قیمت گذاری در حاشیه بازار قیمت ها را به حالت طبیعی بر می گرداند
نعمت بخش در خصوص راه کار های مبارزه با دلال بازی در بازار خودرو اظهار داشت : سرمایه سرگردان در جامعه زیاد است وتا وقتی که اختلاف قیمت خودرو بین بازار و کارخانه وجود داشته باشد تقاضای کاذب و دلال بازی هم ادامه دارد.
وی با تاکید بر تعیین قیمت خودرو در حاشیه بازارتصریح کرد : وقتی قیمت کارخانه در حاشیه بازار تعیین شود عرضه محصولات نیز افزایش میابد و قیمت حاشیه بازار نیز تحت کنترل خودروساز درمی آید.
در پایان مجری گفتگوی ویژه خبری بعد از 45 دقیقه بحث و تبادل نظر اینطور جمع بندی کرد: عدم دخالت دولت در قیمت گذاری خودرو ، مبارزه با دلال بازی، کاهش شکاف قیمتی ایجاد شده بین کارخانه و بازار، تحمل مشتری ها درخصوص شایعات و حباب ایجاد شده در بازار همه اين عوامل به ايجاد تعادل در كنترل قيمت خودرو كمك مي كند.

تاریخ ارسال : سه شنبه 23 اسفند 1390
برو به صفحه  [1] 2 3 ... 57 58 59

آرشیو اخبار

شاخه های اخبار

تعرفه های درج آگهی ویژه